Korraldus kuulub täitmisele

Kumb on paremini arusaadav ja kutsub konkreetsele tegevusele: “Korraldus kuulub täitmisele” või “Korraldus tuleb täita”? Viimane on selgem ja arusaadav igale lugejale ja igas olukorras. Või siis võtame tagurpidi, mismoodi kõlab eeskujuliku  bürokraadi korraldus “Istu!” …  Koertel soovitatakse istuda. Tore, et soovitatakse aga see ei puutu ju mitte kuidagi minusse, ega minu peremehesse.

Ole oma sõnumis konkreetne: Korraldus tuleb täita. Saada avaldus. Avaldusele lisa juurde … . Me vastame.

Kaudne kõne tekitab lisaabi vajavas inimeses segaduse, kellele kuulub korraldus ja kes seda peab täitma. Kui kasutada kodulehel teenuse kirjelduses sarnast lauset sooviga hoida lugeja e-kanalis siis tegelikkuses teeb inimene valikud: lõpetab lugemise ja loodab ise hakkama saada; -helistab või läheb kohale ja kulutab nii enda kui klienditeeninduse aega; – saadab avalduse või taotluse või tellimuse, milles ei ole piisavalt informatsiooni tellimuse täitmiseks või täidetakse tellimus teisiti kui klient oli eeldanud ja sellega kulutatakse liigselt klienditeeninduse ja kliendi aega.

Kokkuvõte: tühiverbide kasutamine muudab teksti arusaamatuks vähenenud intelligentsiga inimestele, psühholoogiliste traumade all kannatajatele, neile, kes on sattunud ohvriks.

Scroll to Top